Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Na co zwrócić uwagę przy wyborze etui do telefonu

2022-03-14
Na co zwrócić uwagę przy wyborze etui do telefonu

Jakie etui na telefon wybrać, by skutecznie ochroniło smartfon przed zniszczeniem w trakcie niefortunnego upadku na chodnik lub podłogę? W artykule podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, wybierając pokrowiec na telefon. Zakup niektórych smartfonów to wyjątkowo duży wydatek. Case ochroni tego typu drogi sprzęt przed uszkodzeniem. Dlatego akcesoria do telefonów, takie jak etui, należą do niezbędnych dodatków do smartfona.

Etui na telefon – jakie wybrać?

Case na telefon przede wszystkim pełni funkcję zabezpieczającą sprzęt przed zniszczeniem. W związku z tym podczas jego wyboru warto w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na materiał, z którego jest wykonany, a nie na jego design. W ofercie sklepów znajdziesz różnorodne pokrowce na telefon. Ogromny wybór może wywołać mętlik w Twojej głowie i utrudnić zakup. Dlatego warto wiedzieć, jakie cechy ma dana obudowa na telefon. Poniżej przedstawiamy występujące w asortymencie sklepów rodzaje etui.

Case na telefon z metalu

Ten rodzaj etui na telefon należy do rzadko spotykanych na rynku. Charakteryzuje go duża wytrzymałość i dość wysoka cena. Ze względu na to, że ma sporą wagę zwiększającą masę komórki, niewiele osób wybiera ten case na telefon.

Obudowa na telefon ze skóry i skóropodobnych materiałów

Jeżeli chodzi o ten rodzaj etui do telefonu, najlepiej wybrać obudowę wykonaną z grubej tkaniny lub skóry naturalnej. Wtedy będziesz mieć pewność, że case skutecznie ochroni Twoją komórkę, będzie służył Ci przez lata oraz estetycznie się prezentował. Niestety pokrowiec na telefon z cienkiego materiału szybko straci swój elegancki wygląd.

Etui na telefon gumowe lub silikonowe

Wśród najczęściej kupowanych etui na telefon znajdziesz te wykonane z gumy lub silikonu. Należą one do wytrzymałych obudów, więc gwarantują dobrą ochronę komórki w trakcie upadku. Niestety tego typu okładki na telefon dość szybko się brudzą. Szczególnie podczas upadków i częstego korzystania. Można je wyczyścić w ciepłej wodzie.

Case na telefon z plastiku

Jeśli poszukujesz okładki na telefon w wyjątkowo przystępnej cenie, etui wykonane z plastiku będzie dobrym wyborem. Mimo niskiego kosztu zakupu tego rodzaju pokrowca, nie musisz obawiać się jego słabej jakości. Obudowa na telefon z plastiku właściwie usztywnia konstrukcję, dzięki czemu dobrze zabezpiecza komórkę.

Etui na telefon – dodatkowe funkcje

Podczas wyboru etui należy oczywiście wziąć pod uwagę również model smartfona. W sklepie Electio znajdziesz pokrowce na telefony produkowane przez różne marki, m.in. takie jak: Apple, Samsung, Huawei, Xiaomi, LG, Motorola, Sony i Oppo. Możesz też wybrać etui do telefonu wzbogacone o różne funkcje, do których należy:

  • wycięcie na porty,
  • kieszonka na karty,
  • magnetyczne zapięcie,
  • sprawdzanie godziny bez otwierania całej obudowy na telefon,
  • odporność na wstrząsy,
  • uchwyt na palec.

Mamy nadzieję, że już wiesz, jaki case na telefon wybrać. W przypadku zakupu tzw. niepełnego pokrowca – niezabezpieczającego ekranu – przydadzą się także ochronne szkła na telefony.

pixel