Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Co nowego ma dla nas iOS 16 od Apple?

2022-11-17
Co nowego ma dla nas iOS 16 od Apple?

Apple co roku wydaje nową wersję systemu. Jednak wciąż wiele osób wyczekuje premiery. iOS 16 – kiedy system będzie dostępny? Co nowego wprowadzi? Na jakie iPhone będzie dostępny iOS 16? Zanim zdecydujesz się na aktualizację warto także przyjrzeć się opiniom pierwszych użytkowników iOS 16.

iOS 16 – lista nowości

Pełna lista funkcji i nowości znajduje się na oficjalnej stronie Apple – tutaj. Każdy użytkownik zwróci uwagę na inne nowości. Poniżej przedstawiamy listę najważniejszych według nas zmian:

  • Nowe opcje personalizacji ekranu blokady.
  • Nowe opcje trybu skupienia oraz synchronizacja tego trybu z nowym ekranem blokady.
  • Możliwość edycji oraz cofnięcia wiadomości po ich wysłaniu.
  • Udoskonalone wyszukiwanie na skrzynce pocztowej oraz możliwość cofnięcia wysłanej wiadomości.
  • Możliwość łatwego i bezpiecznego udostępniania danych zdrowotnych bliskim.
  • Rozbudowane wyszukiwanie wizualne.
  • Rozbudowane funkcje kontroli bezpieczeństwa

Uwagę wielu osób przykuła funkcja “pływającej wyspy”, która skradła serca fanów. Jednocześnie jest ona dostępna tylko dla posiadaczy najnowszych iPhone Pro. A jeśli planujesz zakup nowego urządzenia, to koniecznie sprawdź szkło hartowane iPhone 14 pro max oraz etui iPhone 14. Oferujemy tylko sprawdzone, wysokiej jakości akcesoria.

iOS 16 beta – jakie są pierwsze wrażenia użytkowników nowego systemu?

Pierwsze wrażenia zarówno redaktorów technologicznych, jak i zwykłych użytkowników są pozytywne. Odbiorcy chwalą poprawne i stabilne działanie, poprawne funkcjonowanie aplikacji, a także nowe funkcje. System się nie zawiesza i nie występują istotne błędy.

Natomiast niektórzy zwracają uwagę na obniżony czas pracy na baterii. Dlatego, jeśli już teraz musisz zbyt często sięgać po ładowarkę, to wstrzymaj się z aktualizacją do iOS 16.

iOS 16 jakie telefony otrzymały aktualizację?

Apple wciąż utrzymuje długi cykl wspierania urządzeń i aktualizację do najnowszego systemu otrzymał nawet iPhone 8 z 2017 roku, a także iPhone SE 2 oraz 3. Oznacza to, że aktualizację do iOS 16 otrzymały także wszystkie modele nowej generacji, z FaceID.

Jednocześnie nie zawsze warto dokonywać aktualizacji. Jeśli już teraz masz problemy z płynnym działaniem iPhone’a, to aktualizacja może nie poprawić wydajności. W takiej sytuacji lepszym wyborem może być zakup nowego modelu. A jeśli planujesz zmianę i potrzebujesz szkło hartowane iPhone 14 pro, to zajrzyj do naszego sklepu. Oferujemy także szkło hartowane iPhone 14, a także inne szkła na telefony.

pixel