Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Premiera iPhone 14 i nowe akcesoria

2022-10-28
Premiera iPhone 14 i nowe akcesoria

Smartfony marki Apple od lat kojarzone są z niezawodnością, prestiżem, nowoczesnymi i pionierskimi rozwiązaniami technologicznym. Taki jest właśnie model iPhone 14, którego premiera miała miejsce 7 września na oficjalnym kampusie Apple. Cena, jak przystało na telefony kultowej marki, nie jest niska. Sprawdzamy, kiedy wyjdzie iPhone 14 i dlaczego warto w niego zainwestować!

Wielka premiera iPhone 14 w Polsce!

Długo oczekiwana w końcu miała miejsce! 7 września 2022 roku odbyła się oficjalna premiera nowego cacka od giganta Apple. Przedsprzedaż tego modelu miała miejsce 9 września, a telefony w regularnej sprzedaży pojawiły się 16 września. Mimo wysokiej ceny znikały jak ciepłe bułeczki, a stany magazynowe wielu marketów oferujących RTV szybko się wyczerpały. Skąd tak wysokie zainteresowanie iPhone Pro 14? Premiera tego modelu była szczególnie wyczekiwania przez wyznawców marki. To wszystko za sprawą nowoczesnej i innowacyjnej technologii Apple Dynamic Island, która po raz pierwszy została wykorzystana w telefonach z jabłkiem.

Procesor A16 Bionic w modelu iPhone 14

Do najistotniejszych zmian można jednak zaliczyć nowy procesor A16 Bionic. Według niektórych opinii nie jest on żadną rewolucją, tylko nieznacznie zliftingowanym procesorem wykorzystanym w poprzedniej wersji. Niemniej wielu miłośników rozwiązań technologicznych od Apple z niecierpliwością go wyczekiwało. Procesor A16 Bionic jest wyposażony w 16 miliardów tranzystorów! Został wyprodukowany w ultraprecyzyjnym czteronanometrowym procesie technologicznym.

Dynamic Island - co to?

Kolejną nowością w iPhonie 14 jest zastąpienie dobrze znanego notcha opcją Dynamic Island, która stała się prawdziwym wyzwaniem dla programistów aplikacji na iOS. Co to jest Dynamic Island? To wycięcie wbudowane bezpośrednio w ekran urządzenia. Mieszczą się w nim elementy, które odpowiadają za prawidłowe działanie identyfikacji Face ID. Dynamiczna wyspa pozwala na swobodne zarządzanie aplikacjami bez konieczności przechodzenia w opcjach do każdej z nich. Dzięki Dynamic Island od Apple można utrzymywać pracę dwóch aplikacji jednocześnie przy wykorzystywaniu w tym samym czasie innego programu! Umożliwia to np. spokojne przeglądanie Facebooka i zamówienie obiadu przez jeden z portali gastronomicznych - w tym samym czasie!

Akcesoria do iPhona 14

Na wrześniowej premierze nie mogło oczywiście zabraknąć prezentacji nowych, kompatybilnych z iPhonem 14 dodatków. Najnowsze słuchawki Apple EarPods Pro II i aż trzy modele Apple Watch - dostępne są w regularnej sprzedaży od września 2022 roku i zostały zaprezentowane na tej samej premierze co iPhone 14 i odmieniony iPhone 14 Pro, który od projektantów otrzymał nowy, odświeżony wygląd.

Jeżeli jesteś szczęśliwym posiadaczem iPhone 14 lub modelu iPhone 14 Pro, akcesoria z naszej oferty mogą Cię zainteresować! W naszym sklepie kupisz:

pixel