Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak założyć szkło hartowane na telefon?

2023-03-10
Jak założyć szkło hartowane na telefon?

Smartfony są coraz droższe, jednak wciąż są bardzo podatne na uszkodzenia. Pęknięty ekran w telefonie to jedna z najczęstszych awarii, która uniemożliwia komfortowe korzystanie z urządzenia. Naprawa wyświetlacza dużo kosztuje. Jednym z najprostszych sposobów zabezpieczenia wyświetlacza jest szkło hartowane. W tym artykule dowiesz się jak założyć szkło hartowane na ekran.

Szkło hartowane - dlaczego jest ważne?

Szkło hartowane skuteczne chroni przed wieloma uszkodzeniami, takimi jak:

  • zarysowania,
  • pęknięcia,
  • odpryski,
  • upadki.

Dlaczego tak się dzieje? Szkło hartowane stanowi barierę ochronną, która przyjmuje na siebie zagrożenia. Oczywiście nie jest to bariera absolutna - jeśli np. telefon spadnie wyświetlaczem na kamień, to prawdopodobnie ucierpi także ekran. Jednak podczas zwykłego użytkowania wyświetlacz pozostanie nienaruszony.

Co więcej, gdy szkło hartowane zostanie uszkodzone, np. pojawią się na nim rysy, czy też trudne do usunięcia zabrudzenia, to wystarczy je odkleić, a następnie nałożyć nowe. To znacznie tańsze niż wymiana ekranu w telefonie.

Warto podkreślić, że wysokiej jakości szkło hartowane nie wpływa negatywnie na jakość obrazu, a także czułość ekranu. Dlatego należy kupować tylko sprawdzone szkła na telefony

Jak poprawnie założyć szkło hartowane na telefon?

Samodzielne przyklejenie szybki ochronnej jest bardzo proste. W zestawie, który kupisz powinna być dokładna instrukcja - należy jej przestrzegać. Natomiast ogólny schemat postępowania jest taki sam:

  1. Zdejmij stare szkło ochronno oraz wyjmij telefon z etui.
  2. Wyczyść dokładnie ekran za pomocą mokrej ściereczki, która znajduje się w zestawie dołączonym do szkła.
  3. Użyj suchej ściereczki do dokładnego wysuszenia wyświetlacza.
  4. Zdejmij folię ochronną ze szkła hartowanego, a następnie umieść szkło na wyświetlaczu. To ważny etap i uważaj, żeby w tym czasie żadna drobinka kurzu nie pojawiła się na wyświetlaczu, ani na szybce.
  5. Szkło powinno się przykleić. Gdy pojawią się pęcherzyki powietrza, to delikatnie dociskaj szkiełko i przesuwaj pęcherzyki w kierunku krawędzi.

Naklejenie szkła hartowanego na telefon wymaga cierpliwości i precyzji, żeby uzyskać idealny efekt.

Czy warto zakładać szkło hartowane na telefon?

Odpowiedź jest prosta: tak. Szkła hartowane są niemal niewidoczne, a skutecznie zabezpieczają ekran przed uszkodzeniami i zarysowaniami. Kluczowe jest dobranie odpowiedniego modelu do posiadanego smartfona. W naszym sklepie znajdziesz m.in.:

Jeśli chcesz dodatkowo zabezpieczyć swój telefon, to sprawdź także inne akcesoria do smartfonów dostępne w naszej ofercie. Bardzo przydatne są etui, które stanowią doskonałą ochronę w razie upadku. Możemy polecić w szczególności akcesoria Spigen - wyróżniają się świetnym stosunkiem jakości do ceny. Ponadto są dostępne w licznych wzorach i kolorach, więc z pewnością dopasujesz model idealny do swoich potrzeb.

pixel